Banner

Články

Zimní král

396 let není právě zaokrouhlené výročí, přesto považuji za nutné ho zmínit. Bůh ví, co bude za 4 roky…

Větší hrozbou než Putin a celé Rusko jsou mentálně zotročení „antiputinovci“ a „rusofóbové“ aneb bolševici dnešní doby

Do českých luhů a hájů se navrátil starý známý duch. Nejdříve vypadal jako mlhavý opar pradávných dob, ale postupně se proměňoval – až začal nabývat zřetelnějších rysů. Nikoliv však totožných jako míval kdysi, co se podoby týče, nicméně svými projevy jde doslova o deja vu!

Nejpovedenější apríl dějin?

Uplynulo 93 let od úmrtí rakousko-uherského císaře Karla I. Zemřel opuštěn světem na portugalské Madeiře v nedožitých 35 letech, v době, kdy se formovala nová tvář světa. Zemřel v den přímo symbolický. A pak že Bůh nemá smysl pro humor! Jako by se chtěl vysmát nastávajícímu světovému pořádku, oplývajícímu optimismem a sebedůvěrou, ze kterého byla vypuzena velká středoevropská mocnost.

Máte v ČT slovo?

Díváte se na Českou televizi? A dívali jste se včera (6. 2.) na Máte slovo?

Raubritter von Schwarzenberg

Bylo, nebylo, dávno tomu, co jsem považoval potomky staré aristokracie za dědice a reprezentanty mravních hodnot „starých dobrých časů“, které ukončila Velká válka 1914 – 1918.

Mobilizace

Poněkud nám přituhlo. Tedy nemyslím počasí, ale politickou situaci. Světovou i domácí. Válečné bubny nepřestávají dunět, naopak zesilují, Česká televize, poslouchající hlas svého pána, mluví o provokacích ďábelského Putina, jehož lodě plují drze v mezinárodních vodách a jehož letadla drze létají v mezinárodním vzdušném prostoru, který přece patří pouze USA a NATO, a dráždí tak držitele mírové ratolesti Obamu, který nestíhá plnit své mírové poslání navzdory množství zbraní, jimiž disponuje.

Více článků...

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?