Banner

Monarchisté v kavárně?

Pokrytecké rozhořčení nad pravdou, vyřčenou prezidentem Zemanem, neustává, nejspíš je dál připravován státní převrat, ale já už ty blasfémie – díky, Bože – přestávám vnímat. Pokud je pro někoho důležité, aby se sprostoty vyslovovaly pouze anglicky, ať si poslouží…

 

Když jsem však zjistil, že postoj zaujala i Koruna Česká, která se v závorce nazývá „monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska“, tak to mě jako monarchistu samozřejmě zajímalo. I ona holt zaujímá postoje.

Své tiskové prohlášení nazvala K nedávným výrokům současného i bývalého prezidentů. Poněkud krkolomný název, ale to toleruju, ona ta strana je celá taková poněkud krkolomná… Takže jakou pozici to Koruna Česká zaujala?

Bez překvapení, je vidět, že si vysoce váží svého místa u kavárenského stolu, byť poněkud postranního. Zřejmě si brzy vyslouží zase účast v Politickém spektru.

Ve svém prohlášení sice hned zpočátku uvádí, že se „připojuje do mediální a veřejné diskuse o formě a obsahu“, ale věřte, že se plně přidržela pouze formy. Obsah jí úplně unikal a prohlášení, navzdory tvrzení o komplexnějším a hlubším pojetí je velmi simplexní a superficiální. Vanitas vanitatum et omnia vanitas. Je to těžké, když čeští monarchisté (alespoň ti organizovaní) hýkají, jak jim havloidní kavárna napovídá.

Koruna Česká považuje kategorické odsouzení použitých vulgárních výrazů téměř za povinnost „strany hlásící se k zásadním konzervativním hodnotám.“ Přidává se tedy k takovým pseudokonzervativním stranám jako je TOP 09, které její aristokratické pozadí (klidně to vezměte i doslova) nijak nepřekáží, aby neprosazovala nejhnusnější ideologické výdobytky homosexualismu, popř. i současný fašismus, který pomáhá etablovat na Ukrajině. Navíc slušností také právě neoplývá a obávám se, že v počtu vulgarit Miloše Zemana lehce předčí.

Koruna Česká využila celou aféru hlavně k tomu, aby si přihřála vlastní polívčičku a svedla všechno na to, že na Hradě nesídlí král. Asi je přesvědčena, že sprostý král je cosi jako oxymóron. Prokazuje tím nejen historickou nevědomost. Podivné je i tvrzení, že „již třetí ‘pětiletku‘ dlí v sídle českých králů někdo, kdo neplní ZÁKLADNÍ funkci hlavy státu“. Podle mého vědomí to trvá nikoliv „tři pětiletky“, ale již celé století. Koruna Česká se tak ovšem chtěla přihlásit k Václavu Havlovi, jehož alkoholismus s lehkostí přechází, zatímco Václavu Klausovi vyčetla i výrok, že „neúspěch jedné politické strany musel zapít“. Rád bych pominul závistivou zmínku o Klausově „nemalé doživotní rentě“, na niž „přispívají všichni občané ze svých daní“, ale nějak mi to nejde, protože tyto nejprimitivnějšími levičáky používané argumenty opravdu lze jen těžko považovat za konzervativní... Svými třemi pětiletkami jako by ovšem přijala i všechny prezidenty předcházející V. Havla, včetně těch komunistických, ale věřím, že v tomto případě jde už jenom o trochu směšné, leč přece jen pouhé kouzlo nechtěného.

Po několika obvyklých frázích napadajících Klause i Zemana se tiskové prohlášení Koruny České vrací k ústřednímu tématu, s nímž nelze než souhlasit a tím je přesvědčení, že „volená hlava státu ze samé podstaty věci nemůže být nikdy úplně apolitická, nadstranická“. Opatrně ovšem píše, že „v civilizovaných parlamentních systémech (o prezidentských samozřejmě nemluvím) se volený prezident o dosažení tohoto ideálu alespoň ze všech sil snaží a v mnohých se mu někdy i značně přibližuje (Rakousko, Německo, Island, Švýcarsko…)“, čímž zcela pomíjí současnou neuvěřitelnou a na manipulacích, podvodech a lžích postavenou politiku států na západ od našich hranic, vazalsky podléhajících americké dominanci. Opravdu nevím, co civilizovaného vidí Koruna Česká na současné politice parlamentních pseudodemokracií, zavalující své občany nesmyslnou proimigrační multikulturní a protikřesťanskou ideologií, nyní ještě navíc doprovázenou nesmyslnými protiruskými sankcemi, kterými se proti zájmům vlastního lidu postavili za ukrajinské fašisty.

Monarchii pak se Koruna Česká snaží prosazovat vyzdvihováním „nepředstavitelně absolutní apolitičnosti a nadstranickosti např. britské hlavy státu“. Má o tom svědčit „nejenom všeobecně známá a pro každého, kdo alespoň trochu zná britské reálie, zcela samozřejmá fakta (to že královna „běžnou“ politiku vůbec neprovozuje a nekomentuje, ví snad každý, kdo pobyl v Británii více než týden).“ Připomnělo mi to slavný výrok jednoho politika z Koruny České před několika lety vyřčený v jednom mainstreamovém periodiku, kde zcela vážně tvrdil, že po opětovné restauraci monarchie v naší zemi se pro běžného občana nic nezmění…

Nic? Opravdu nic? Proč bychom se tedy k monarchii vraceli? táži se.

Vynášení faktu, že britský panovník, resp. dnes britská panovnice, žádnou politiku neprovozuje ani nekomentuje, je podle mého docela přesný (a smutný) obrázek dnešní britské bezzubé monarchie, podléhající zničujícím liberálním ideologiím. Bezmocnost v zásadě totálně odzbrojených občanů před jakýmkoliv útokem je pro tuto formální monarchii typická, stejně jako bezmocnost před juvenilní justicí a před prosazováním všech těch nových pseudohodnot dnešní liberální doby. Rovněž ideologie politické korektnosti dosahuje ve Velké Británii rozměrů nezáviděníhodných. Zákon o rovnosti, který zavazuje k povinné úctě ke gayům a transsexuálům či nedávno proběhnuvší informace o útoku na britské náboženské školy přinucené podporovat všechny tyto „hodnoty“ je jen další epizodou britského úpadku. K čemu mají vlastně Britové monarchii, jestliže není schopná je před těmito liberálními excesy ochránit? K tomu, aby se občas mohli podívat na svatbu následníka trůnu? Jako na televizi? Proč před tím panovnice občany nechrání? Nebo pro Korunu Českou už neplatí pravidlo císaře Františka Josefa "Mým hlavním úkolem je ochránit mé národy před jejich politiky"?

Vrchol tiskového prohlášení Koruny České spatřuji v kritice Českého rozhlasu, že okamžitě rozhovor nevypnul!! Však si to přečtěte: „Před časem redaktor Českého rozhlasu vypnul zvuk nejvyššímu církevnímu představiteli, Dominiku kardinálu Dukovi, arcibiskupovi pražskému a primasovi českému. Ten ovšem nemluvil sprostě, ale pouze se poněkud (ovšem za použití naprosto korektního výraziva) rozčílil. Byl ‘vypnut‘ okamžitě. Proč veřejnoprávní médium nesplnilo zadání, které má od všech svých koncesionářů, tedy veřejnou službu, i v případě Miloše Zemana?“

Ode mne, a jistě od všech rozumných občanů - zaručeně od všech skutečně konzervativních posluchačů, tedy od těch, kteří to nemají pouze napsané na tričku nebo předvolebním plakátu – toto zadání nepřišlo. Takže veřejnou službou má být vypínání prezidenta! A co kdyby někdy neslušně promluvil král? Svrhneme ho?

Tento nehorázný požadavek ovšem Koruně České určitě zaručil stálé místo v pravdoláskařské kavárně, plné podlízavců, hochštaplerů a.. ano, Hérostratů. Budiž jí to přáno. Najde tam mnoho přátel shodného vidění světa. Kavárenští povaleči jsou totiž vždycky přesvědčeni především o tom, že forma je důležitá. Na obsahu nezáleží, neboli navrch huj a vespod fuj, jak říkávali naši rodiče. A mikina jako výraz slušného oblečení!

Já se obávám, že těch pár voličů, kteří ji ještě volí, prořídne. Ledaže by se jim v kavárně mezi liberály líbilo.

A docela mě mrzí, když jsem zjistil, že ten fanatický republikán Jiří Jaroš Nickelli, jehož obrana republikánství mi připadá až směšná, tentokrát zcela přesně pochopil, o co jde v současném světě. Přečtěte si „Rozhodl lid republiky. Prezident nebude cizím vazalem

Autor: Bohumil Šourek

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

 
-2 # Úsměvné...Honza 2014-11-11 02:16
"vazalsky podléhajících americké dominanci", "postavili se za ukrajinské fašisty" - a pak co jsou nejprimitivnější levičácké argumenty.... :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # Co je úsměvného na tom,Rudolf Šťastný 2014-11-11 10:21
že evropští politici, až na malé výjimky nesledují zájmy občanů svých zemí, ale zájmy soukromé korporace FED, jenž tiskne USD?

Co je úsměvného na tom, že jsou na Ukrajině podporováni potomci vrahů z Babího Jaru, vypalovačů polských, českých a dalších vesnic v Haliči a bývalé Volyňské gubernii Ruska, vrahů malých dětí, starců a těhotných žen?

Nevíte, co jsou to nejprimitivnnější levičácké argumenty?

Pocházíte vůbec z této planety, nebo jste jen placený za posměšné komentáře pod články na internetu?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?