Banner

Mobilizace

Poněkud nám přituhlo. Tedy nemyslím počasí, ale politickou situaci. Světovou i domácí. Válečné bubny nepřestávají dunět, naopak zesilují, Česká televize, poslouchající hlas svého pána, mluví o provokacích ďábelského Putina, jehož lodě plují drze v mezinárodních vodách a jehož letadla drze létají v mezinárodním vzdušném prostoru, který přece patří pouze USA a NATO, a dráždí tak držitele mírové ratolesti Obamu, který nestíhá plnit své mírové poslání navzdory množství zbraní, jimiž disponuje.

U nás Obama zatím používá sofistikovanějších a skrytějších, ba tajných metod. V České televizi nyní pravdoláska popíjí kafíčko ve všech křeslech. Protizemanovská kampaň nabírá na obrátkách. Zatímco ve světě může za všechno Putin, u nás zase Zeman. Pečený sněhulák, špinavá údajně satira nejhrubšího zrna, rozprskl v krajinách českých nechutné bláto, po němž zůstanou ošklivé skvrny na každém ještě hodně dlouho. Zatímco prezident Zeman svými Hovory z Lán pravdivě, byť ostře charakterizoval současné dění, intelektuální spodina, zvaná celebrity, zaplavila svými sprosťárnami celou zemi.

Hovory z Lán jako by byly hraničním bodem, od kterého se události daly do překotného pohybu až po zatím poslední události k výročí listopadového převratu, zvaného sametový. Mediální kampaň novinářů presstitutů v čele s „veřejnoprávní“ televizí, doprovázená i tzv. uměleckou frontou, sestávající ze skutečných komediantů a užitečných idiotů, která svému přímému živiteli snaživě poklonkuje, vedená proti prezidentovi této země a vyhnaná ad absurdum, namířila své špinavé zbraně bez jakékoliv pochyby na představitele našeho státu, protože si troufnul zájmy země bránit. Hněv lidu, nespokojeného se stavem země, má tak dostat viníka.

Pod pomníkem Jana Husa na posvátném Staroměstském náměstí zároveň už několik týdnů probíhá neuvěřitelně tolerovaná propagace kyjevského majdanu za přítomnosti zástupců fašistického Pravého sektoru.

Tohle všechno vede mnohé selsky uvažující občany k otázkám typu:

Komu vlastně slouží veřejnoprávní televize? Komu posluhuje „umělecká“ fronta? Komu nositelé rudých karet? A koho tihle všichni poslouchají?

Proto se znepokojení občané vypravili ve středu 26. listopadu na místo, odkud podle jasných příznaků tato protizemanovská kampaň vyvěrá: na Tržiště, aby vyjádřili nesouhlas a poukázali na hlavního inspirátora veškerých novodobých převratů. Název této malostranské ulice dnes věru neoznačuje prostor svobodné výměny zboží a už vůbec ne informací. V ulici tohoto jména sídlí totiž velvyslanectví Spojených států amerických, které zná jen jeden zájem, a to ten svůj. Po Ukrajině je na řadě vzpouzející se Česká republika. Stačilo tak málo, aby na nás upřeli svůj zrak!

Nebylo nás mnoho, něco přes padesát, ale byli jsme tam. Byli jsme tam, abychom nemlčeli. Vždy to probíhá obdobně – nejprve se záležitost dotýká pouze nevelkého počtu lidí, kteří nehodlají mlčet o nezměrných zvěrstvech, bezohlednosti a neoprávněném vměšování cizí mocnosti do záležitosti jiné země. Vždy začíná skupinka a věřím, že stále poroste, jak se začnou širší veřejnosti otevírat oči. Vždyť i ona pověstná „svatá Charta“ nezačínala jinak.

Máme snad trpět cizí ambasády jako místa, odkud vychází rozvrat? Odkud je – tu více, tu méně zřetelně – ovlivňováno nejen směřování země, ale i její vnitřní poměry?

Nebylo nás opravdu mnoho, ale přesto jsme převýšili počet policistů, kterých věru taky nebylo málo. Ti vyčlenili před protějším chodníkem policejní zábrany, jež podle jejich sdělení nebylo radno překračovat. Před tyto zábrany však ještě pro jistotu postavili několik policejních aut a upozornili, že se nesmí ničím házet. Budiž, ale ptal jsem se sám sebe, proč nevyslovili takový požadavek před pár dny na Albertově?

Nakonec zaujali místa před protější budovou ambasády, před hotelem pro turisty Alchymist a multikulturně i před vinotékou U mouřenína, kde vytvořili jednolitou řadu, a demonstrace mohla začít. Ambasáda byla českou policií připravena na obranu.

Vedle pořadatele akce, Národní demokracie, potěšila i účast zástupců dalších politických subjektů. Pomalu, ale jistě se formuje jednotná opozice stran a občanských iniciativ coby odpůrců americké geopolitiky, které hodlají bránit suverenitu naší vlasti. Je to snad poprvé po letech, kdy se spojily strany odlišných politických záměrů, aby jednomyslně vzdorovaly společnému nepříteli. To je důležitý aspekt celé této akce, důležitější než počet účastníků. Lze doufat, že se tento proces bude rozšiřovat. Můžete k tomu přispět i Vy účastí na příští demonstraci, opět ve středu (3. prosince) tentokrát od 16.00 hodin. Sledujte web Mobilizace. A mimochodem: vezměte s sebou jakoukoli svítilnu – baterku, nebo cokoli, co svítí – posvítíme si na tu budovu!

Projevy jednotlivých řečníků si můžete vyslechnout zde:

Adam B. Bartoš, předseda Národní demokracie:

 

 

Jan Skácel, předseda ČHNJ:

 

 

Daniel Solis, politolog:

 

 

Karel Janko, předseda ČSNS 2005:

 

Autor: Bohumil Šourek

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?