Banner

Jednou budeme bránit homosexuály

Zastánci redefinice manželství šíří o zastáncích tradiční rodiny, že jsou to "hejteři", lidé, kteří nenávidí homosexuály. Tato teze je opakovaná již desetiletí. Jelikož mezi zastánci manželství muže a ženy jsou zastoupeni zejména křesťané, nálepka nenávistníků patří zejména jim. V souvislosti s pasteveckým listem biskupů se tato nálepka křesťanům opět intenzivně nalepovala.

Jako léčivo může zapůsobit virální video o ataku argentinských feministek na katolíky bránící katedrálu ve městě San Juan před jejich řáděním. Pokud se v uplynulých dnech objevila na Slovensku pochybnost, jestli ona kultura smrti skutečně existuje, pohled na dav agresivních žen, napadajících muže a skandujících hesla pro potrat, by měl každého pochybností zbavit. I verdikt amerického federálního soudu, který před pár dny usoudil z americké ústavy, že existence kříže na vrchu Soledad nad San Diegem je protiústavní a že kříž je třeba zbourat, pomáhá zorientovat se v tom, kdo je v moderní kulturní válce agresor a kdo oběť nové tyranie. Kříž byl vztyčen v roce 1954 a o nějaké protiústavnosti šedesát let nikdo neslyšel.

Odmítnutý dort pro homosexuální svatbu

Na Slovensku se hlavní média takovým zprávám obvykle nevěnují, a pokud udělají výjimku, pak je událost zkreslována. Když před týdnem cukrář Jack Phillips z Denveru ve státě Colorado odmítl upéct svatební dort pro pár homosexuálů, titulek ve slovenském mainstreamovém deníku minulý týden vynechal slovo "svatební" a tak navodil paralelu s postavením černochů na americkém jihu před šedesáti lety, kteří neměli přístup do obchodů pro bílé. A samozřejmě navodil domněnku, že Phillips ze zásady gaye neobsluhuje.

Ve zprávě chyběla slova, která Phillips vyřkl před soudem: "Nemám problém ani se zákazníky, kteří jsou gayové, ani se zaměstnáváním gayů. Prodám jim dort na jejich narozeniny, na promoci, napeču jim jakékoliv zákusky. Jen neupeču svatební dort na svatbu dvou mužů."

Phillips odmítl péct svatební dort, protože cítil, že tím by se nechal vtáhnout do souhlasu se zneužitím slov Bible: "Jako muže a ženu je stvořil." Jeho rozhodnutí nemá nic společného s nepřátelstvím vůči gayům. Phillips se pouze bránil vyjádřit souhlas s tím, co konkrétní dva gayové dělají s institucí manželství. Svůj souhlas by musel považovat za svou lež.

Soud Phillipse nepotrestal, ale řekl, že v budoucnu Phillips musí podobný požadavek splnit. Je to podivuhodné rozhodnutí, neboť ústava státu Colorado uznává manželství pouze jako svazek muže a ženy. Rozhodli o tom v referendu občané Colorada .

Phillips řekl na rozhodnutí soudu: "Raději půjdu do vězení." Soudních procesů tohoto typu, kdy jsou popotahování lidé proto, že nechtějí osobně svou činností prohlašovat za manželství něco, co za manželství nepovažují, na Západě přibývá.

Ne každý homosexuál je ideolog

Snaha médií prohlašovat tuto kulturní válku za zápas křesťanů proti homosexuálům je velmi nebezpečná. Zmatek narůstá i proto, že se často jedním výrazem označují různé věci. Homosexualitu jako osobní sklon je třeba odlišovat od ideologie homosexualismu, která vnucuje redefinici manželství. I v samotném pojmu homosexualita je třeba rozlišovat. Někteří homosexuálové jsou jimi v tom smyslu, že je přitahuje stejné pohlaví, ale nežijí podle tohoto sklonu. V angličtině se tomu říká "same-sex attraction" (SSA), tedy přitahování stejným pohlavím. Jiní jsou zase aktivními homosexuály, kteří tak i sexuálně žijí.

Tedy ne každý člověk s SSA žije sexuálně jako homosexuál a ne každý homosexuál je homosexualista. Proto bylo letos ve Francii vidět nemálo homosexuálů, kteří také bránili manželství jako svazek muže a ženy. Proto byly mezi obránci pastora Aka Greena, který byl ve Švédsku v roce 2004 souzen za výroky o homosexualitě, i homosexuálové. Proto homosexuál Stephen Jimenez napsal letošního roku knihu, v níž zpochybnil ikonický mýtus o tom, že motivem vraždy Matthewa Sheparda v Laramie ve Wyomingu byla nenávist vůči homosexuálům. Možná to mnozí dělají i proto, že cítí, že jejich jménem se zde páchají škody a šíří nepravdy a nechtějí s tím mít nic společného. Vědí, že homosexualismus není skutečným bojem za práva homosexuálů. Tak jako komunismus nebyl bojem za chudé.

Zaměňování skutečné podstaty zápasu o rodinu a morálku za hesla o nenávisti vůči homosexuálům a o boji křesťanů proti homosexuálům se však zatím daří. Důsledky této nepravdy dnes dopadají na křesťany jako je Jack Phillips. Jenže to se může změnit. Žijeme v době pokusů o nastolení nejdivočejších utopií. Tyto utopie se nejprve zdají být směšné, sílí, až se zdají být neporazitelné, nastolují tyranii a nakonec krachují.

Není to zápas mezi křesťany a homosexuály, ale mezi pravdou a lží

I utopie homosexualismu může v jedné chvíli zkolabovat a pak jí bude vystaven účet za napáchané škody. Pak přijde na přetřes, jak tato ideologie sekýrovala obyčejné lidí, kteří pouze chránili své hodnoty a vůči nikomu neprojevovali nenávist. Pak se najednou budou hledat viníci. A pak kdosi začne obviňovat homosexuály. Vždyť se léta říkalo, že oni jsou ta jedna strana konfliktu. Přitom většina z nich v tom je nevinně. Tato předpověď není moje, vyslovil ji nedávno na kanadské webové stránce Life Site News novinář Steve Jalsevac. A Jalsevac vyslovil i předpověď, co se stane potom.

Pak se stane to, že křesťané budou homosexuály bránit. Ano, pak budeme ještě více připomínat, že to nikdy nebyl zápas mezi křesťany a homosexuály, jen zápas mezi pravdou a lživou ideologií. Že tuto ideologii zdaleka nešířili pouze homosexuálové. Že mnozí homosexuálové stáli na straně pravdy. A že homosexuálové jsou také stvořeni k obrazu Božímu. A protože hřích prarodičů padá na všechny, i oni jsou nedokonalí, a často i hříšní. Nedokonalí a hříšní jiným způsobem než my ostatní. Že zápas s vlastní hříšností je společným osudem všech lidí. A že Syn Boží přišel na tento svět, aby nás vykoupil všechny. Připomínáme si to v těchto dnech.

Myslím, že tak to bude. Konečně, tak je to i teď, jen možná o tom málo mluvíme a někteří zase málo poslouchají.

Autor: Vladimír Palko
Autor je bývalý ministr vnitra SR a předseda KDS. Napsal knihy Boj o moc a tajná služba a Lvi přicházejí

Zdroj: Postoy.sk
Překlad: B. Šourek

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?