Banner

Jak pokrytečtí udavači sejmuli Miloše Zemana za pravdu

Třeba takový premiér Sobotka. Mohl tehdy bezpochyby říct, že to zkurvili. Místo toho našli „Ty sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí“.

 

Z podobné sportovní kategorie je služební zákon. Mohli bychom v podmínkách České republiky popsat stav kolem služebního zákona desítkami vět, které nemusíme vymýšlet. Stačí si pustit některý ze slavných dílů „Jistě, pane premiére“. Mohli bychom v souvislosti s typickými tanečky českých politiků kolem služebního zákona, který má ve skutečnosti sloužit k obsazení státní správy z důvodu ovládnutí veřejných peněz, nikoli k jejímu zefektivnění, protestovat. Co třeba: „Pane premiére, já musím protestovat, a to naprosto zásadním způsobem. Musím velice důrazně nesouhlasit se zavedenými praktikami, jež uvalují tvrdá a neobhajitelná omezení týkající se vstupu i odchodu vysoce postavených pracovníků státní správy, a jež se vší pravděpodobností, pokud se v těchto praktikách bude pokračovat, přivodí přiškrcení veškerých komunikačních kanálů a mohou dokonce i kulminovat stavem rozvinuté organizační atrofie a nezvratné administrativní paralýzy, což může vyústit ve faktickou nemožnost promyšleně a koordinovaně konat vládní funkce ve službách občanů České republiky.“ Ano, to by bylo jistě hodno odvysílání ve veřejnoprávním médiu. Redaktoři by opět věděli o podstatě věci kulový a těch několik desítek rozhořčených novodobých práskačů, kteří si dokonce písemně stěžovali Radě ČRo a Radě pro rozhlasové a televizní vysílání, by bylo spokojených, že mluva byla kultivovaná a hodna veřejného projevu. Jenže ono se z toho rádia ozvalo: „Musím kritizovat vládu, protože (…) zkurvila služební zákon…“

Na celé rádoby intelektualní pseudokauze plné falešné ctnosti mi nejméně vadí onen projev Miloše Zemana. Souhlasím s tím, že ten zákon je zkurvenej a dodávám, že jeho prostřednictvím k žádnému odpolitizování státní správy, natož snad k jejímu zefektivnění, nedojde. Souhlasím ostatně i s názorem, že pokud jsou členky Pussy Riot disidentkami, pak už fakt kdokoli. Ve finále mi na tom všem nakonec nejvíc vadí fakt, že si tady lidi, v mé vlasti, zase lžou do vlastní huby a domnívají se, že když budou nazývat šlendrián vzletnými slovy, stane se z něj vzor ctnosti a správný řád. A taky mi vadí, že jsou ulice opět plný špinavejch udavačů. Jsme tam zase. Sice oklikou, ale jsme zpět. Tedy pokud jsme z toho vůbec na chvíli vylezli a neměli si to jen myslet.

Autor: František Matějka

Zdroj: Autorův blog

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?