Banner

Názory

Je vlastenectví na vzestupu?

Nedávné protestní demonstrace proti islamizaci Evropy a přijímání uprchlíků naznačují návrat k vlasteneckému myšlení. Je ovšem otázkou, co s tímto čistě záporným vyjádřením jen k jednomu segmentu krizové reality, na kterém se shodne převažující část občanů, když na mnohých jiných se neshodne. Ve složitém globálním světě je zapotřebí zaujímat sofistikovaná stanoviska, mnohdy na první pohled nejasná. Jednota občanů se rozpadne okamžitě, jakmile jde o složitou zdlouhavou práci v politických stranách bez nároku na zaplacení.

Vzpoura vystrašených

Šibenice na demonstraci proti migrantům jsou signálem nové konfliktní linie ve společnosti, konec ospalých sporů mezi levicí a pravicí. Dnes už není důležité, jestli někdo patří k některé ze starých škatulek, nově se konečně krystalizují dávno existující a dosud odsouvané postoje k národním zájmům. Něco takového muselo jednou vybuchnout, protože už dlouho lidé cítí, že jejich přirozené a dlouhodobé zájmy, nejen ty materiální a momentální, jsou opomíjeny a dokonce zrazovány.

Evropa umírá na blahobyt

Moc zlých pochází ze zaslepenosti, lenosti a zbabělosti dobrých...

Zdá se, že nedávno zveřejněné údaje demografické statistiky neučinily na veřejnost významný dojem, i když jsou jejich důsledky alarmující. V porodnosti jsme na světě na předposledním místě, na jednu ženu u nás připadá 1,2 dítěte (to znamená, že za necelých čtyřicet let se česká populace zredukuje na polovinu). Na posledním místě je Ukrajina. Západní Evropa je na tom o něco lépe, ale i tam porodnost nápadně klesá, a to i v "tradičně katolických" zemích, jako je Itálie a Španělsko. Návyk na blahobyt vede k "demografické katastrofě". Tamější situace zřetelně ukazuje, že úbytek domácí populace vyrovnává příliv migrantů z islámských zemí, kteří se odmítají plně integrovat. Tím je zakládáno na závažné problémy, jejichž řešení nikdo nezná. Jako by se mentalita prosperující Evropy řídila heslem "po nás potopa". Andreas Laun, pomocný biskup solnohradský, proslulý nesmlouvavý kritik duchovní situace Západu (u nás, žel, málo známý, ač Prahu navštěvuje), proto volá na poplach. Jeho řeč je naléhavá, tvrdá, ale míří do černého. (Nad alarmujícími ukazateli demografických statistik se zamýšlí mimo jiné také známý americký politik a novinář Patrick J. Buchanan v knize Smrt Západu, která u nás nedávno vyšla v nakladatelství Mladá fronta.) Red.

Dopis generálnímu řediteli České televize

IMIGRACE, III. SVĚTOVÁ VÁLKA A NAŠE VLAST

Motto:
„Bude-li každý z nás z křemene, je celý národ z kvádrů“
Jan Neruda

 

 

Pane řediteli,

velmi mne mrzí Vaše dlouhodobé mlčení, jímž dáváte najevo ostentativní opovrhování názory plnohodnotných občanů naší vlasti a Vašich koncesionářských poplatníků - zvláště nyní v těžké válce, kterou naše země vede nejen o svobodu a nezávislost budoucích generací, ale dokonce o holé přežití vlastního národa. A Vy štědře rozdáváte - za naše peníze - bohatý vysílací prostor lidem, které pro jejich demagogické manipulování s diváky lze bez nejmenších skrupulí označit za hanebné vlastizrádce.

Více článků...

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?