Banner

Myšlenky

Evropa umírá na blahobyt

Moc zlých pochází ze zaslepenosti, lenosti a zbabělosti dobrých...

Zdá se, že nedávno zveřejněné údaje demografické statistiky neučinily na veřejnost významný dojem, i když jsou jejich důsledky alarmující. V porodnosti jsme na světě na předposledním místě, na jednu ženu u nás připadá 1,2 dítěte (to znamená, že za necelých čtyřicet let se česká populace zredukuje na polovinu). Na posledním místě je Ukrajina. Západní Evropa je na tom o něco lépe, ale i tam porodnost nápadně klesá, a to i v "tradičně katolických" zemích, jako je Itálie a Španělsko. Návyk na blahobyt vede k "demografické katastrofě". Tamější situace zřetelně ukazuje, že úbytek domácí populace vyrovnává příliv migrantů z islámských zemí, kteří se odmítají plně integrovat. Tím je zakládáno na závažné problémy, jejichž řešení nikdo nezná. Jako by se mentalita prosperující Evropy řídila heslem "po nás potopa". Andreas Laun, pomocný biskup solnohradský, proslulý nesmlouvavý kritik duchovní situace Západu (u nás, žel, málo známý, ač Prahu navštěvuje), proto volá na poplach. Jeho řeč je naléhavá, tvrdá, ale míří do černého. (Nad alarmujícími ukazateli demografických statistik se zamýšlí mimo jiné také známý americký politik a novinář Patrick J. Buchanan v knize Smrt Západu, která u nás nedávno vyšla v nakladatelství Mladá fronta.) Red.

Veselé Vánoce?

STOP JUVENILNÍ JUSTICI - Rozhodně žádná vánoční sentimentální scéna, ale realita v mnoha evropských zemích.

Střet civilizací a naděje konzervatismu

Odpor jiných civilizací ve střetu s civilizací západní je veden nějakou formou domácího konzervatismu, většinou náboženského nebo založeného na tradicích odlišných způsobů života. Samotná existence tohoto odporu není vždy dána jen skupinovými zájmy materiálního charakteru, ale i obavou o osud vlastního společenstva tváří v tvář bezperspektivní čistě konzumní a hédonické podobě západních mravů.

Projev místopředsedy Zemánka na slovanském sjezdu

Místopředseda Národní demokracie Ladislav Zemánek se v sobotu 27. září 2014 zúčastnil II. Českomoravského slovanského sjezdu v Praze a přednesl zde zásadní projev.

Více článků...

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?