Banner

"Pedofilní zájem je u mužů přirozený a normální", zaznělo na "vědecké" konferenci v Cambridgi

Velká Británie měla ještě v osmdesátých letech strach ze zneužívání dětí

"Pedofilní zájem je u mužů přirozený a normální" ... "Přinejmenším značná část normálních mužů by chtěla mít sex s dětmi ... Děti vzrušují normální muže," i tyto výroky zazněly na "vědecké konferenci" o pedofilii v červenci loňského roku na univerzitě v Cambridgi. Zprávu o tom zveřejnil v minulých dnech deník The Telegraph.

 

Mezi účastníky konference byl Tom O'Carroll, vícenásobný sexuální delikvent a dlouholetý bojovník za legalizaci sexu s dětmi. O'Carroll stál v minulosti v čele organizace Paedophile Information Exchange (PIE) - lobbistická skupina za práva pedofilů, působil také v subkomisi organizace pro práva gayů. Na svém blogu po účasti na konferenci napsal: "Skvělé! ... Bylo tam několik vzácných dnů, kdy jsem se cítil relativně populární!"

Dětství není biologickou realitou, ale historickým sociálním konstruktem, tvrdí Plummer

Renomované vydavatelství Batsford vydalo v roce 1981 knihu s názvem Perspektivy pedofilie (Perspectives on Paedophilia), kterou editoval sociolog Brian Taylor z univerzity Sussex. Cílem knihy bylo rozpoutat diskusi o předsudcích vůči sexu s dětmi. Znepokojující je, že publikace byla určena zejména pro sociální a komunitní pracovníky, probační úředníky a zaměstnance v oboru dětské péče.

Většina příspěvků knihy je pro-pedofilních. Minimálně dva z autorů byli členy PIE - jeden z nich, Peter Righton, byl později odsouzen za zneužívání dětí. Další z autorů, emeritní profesor Ken Plummer, je na univerzitě v Essexu stále akademicky činný.

Plummer je věrný svým myšlenkám i dnes. Tvrdí, že samotné dětství není biologickou realitou, ale historickým sociálním konstruktem. Podle něj je dětská sexualita přirozená věc a problémy pedofilů jsou způsobeny netolerantní společností.

Jeden z nejvýznamnějších psychologů země, poskytovatel podpůrných psychologických služeb a spolupracovník několika organizací zabývajících se trestnou činností, Graham Powell, se od svých prohlášení z období 80. let, kdy byl spoluautorem publikace Perspektivy pedofilie, distancoval: "To, co jsem napsal, bylo úplně nesprávné a je mi velmi líto, pokud to mohlo mít jakýkoliv zhoršující efekt pro oběti." "V roce 1981 bylo příliš málo literatury, lidé si prostě neuvědomovali, co se děje. Na akademické úrovni šlo o nedostatek porozumění, "dodal. Powell také uvedl, že nikdy nebyl členem PIE.

Avšak nejkontroverznější prezentací na akademické půdě Cambridge byla tvrzení japonského profesora Philipa Tromovitche, který uvedl, že "většina mužů jsou pravděpodobně pedofilové a hebefilové" a že "pedofilní zájem je pro muže normální a přirozený". Pojmem hebefilia se označuje sexuální náklonnost k dospívajícím ve věku 11-14 let.

Velká Británie měla v osmdesátých letech strach ze zneužívání dětí. Nyní však jakoby bez povšimnutí zůstávala aktuální hrozba, kterou jsou pokusy jisté části akademické obce tlačit na hranice přijatelnosti dětského sexu.

Zdroj: Hlavné správy

Překlad: B. Šourek

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?