Banner

Podivná demonstrace

Včera, tedy 21. 7., se konala před velvyslanectvím Ukrajiny již druhá, poněkud rozpačitá „demonstrace“, či spíše pokus o ni. Sešlo se zde okolo druhé hodiny po obědě (kdo proboha vymyslel tak nemožný čas?) několik málo uvědomělých lidí. Asi tak deset. Oproti předchozí, také řádně ohlášené demonstraci, alespoň dorazil i svolavatel, byť jako poslední a se značným zpožděním...

Policie odvedla dobrou práci, ohradila chodník před velvyslanectvím mobilními zábranami tak, aby nedošlo k mezinárodní ostudě v podobě omezení provozu diplomatické mise, a celou dobu zajišťovala bezpečnost a pořádek. Tragikomická na celé „demonstraci“ byla skutečnost, že policistů bylo více než demonstrujících.

To se ale nedá říci o svolavateli demonstrace, který působil značně diletantským dojmem. Ujal se v zásadě hned po přiběhnutí (doslova) proslovu. Z projevu bylo zřejmé, že si předem nic nepřipravil a vzápětí vyzval účastníky demonstrace, aby něco pronesli. Ti aktivnější tedy "něco pronesli", samozřejmě rovněž spatra, neboť si také nic nepřipravili. Nu budiž, spontánnost má také svou hodnotu, ale jsou k ní třeba některé základní věci. Především znalost problematiky. Neznalost ukrajinských reálií, historie Ukrajiny, zřejmě i nepochopení, o co na Ukrajině vlastně jde, byly až ostudné.

Demonstrace se nakonec zvrhla z toho, čím by měla být, tedy z protestu proti vraždění civilního obyvatelstva pravidelnou armádou, která má hájit zemi proti vnějšímu nepříteli a nikoli potlačovat legitimní občanskou neposlušnost, v emotivní a hlavně zbytečnou debatu, vedenou přes ulici a hlavy policistů, s pracovníky diplomatické mise a několika ukrajinskými gastarbeitry, loajálními nacionalisticko-fašistické juntě, která provedla neústavní převrat, legitimovaný parodií na prezidentské volby.

Obávám se, že i jich bylo více než demonstrantů.

Dojem, který si z toho odnesl ukrajinský velvyslanec, byl jednoznačný: českému obyvatelstvu, až na pár podivně vypadajících individuí, je putna, co se na jihovýchodě Ukrajiny děje, „kárná operace“ může pokračovat… Zřejmě musíme počkat, až v zimě dojde plyn. A i pak se asi bude demonstrovat jinde. Nejspíše před velvyslanectvím Ruské federace…

Kde jsou všichni ti lidé, nezblbnutí našimi prolhanými médii? Když pročítám diskuse pod články v internetových novinách, mám pocit, že větší polovina národa, vycvičená komunistickou propagandou, ví, která bije a kdo je za to masakrování civilního obyvatelstva odpovědný. To i po skoro 50 letech stále ještě stůněme fanatickou nenávistí ke všemu ruskému? Nevidíme, nebo nechceme vidět fakta, která jsou volně dostupná alespoň na internetu?

Proto se ptám:

Kolik ruských vojáků nebo alespoň ruských občanů bojujících v řadách tzv. separatistů bylo zajato, nebo zabito a identifikováno ukrajinskou armádou? Odkud se tedy berou ty bohapusté kecy o ruské podpoře separatistů?

Kolik legitimních a vážných důvodů k vypovězení války už Rusko dostalo? Kolik granátů a kulek už přeletělo ruskou hranici? Kolikrát byli ohrožováni ruští pohraničníci?

Byli zraněni, dokonce zabiti obyvatelé Ruska. Každý z těchto incidentů si doslova říkal o ráznou odpověď. Minimálně několik dělových salv nebo nálet na místo, odkud se střílelo, by bylo adekvátní odpovědí. Kolik zaťatých pěstí a skřípějících zubů asi tak v Rusku je?

Alespoň podle Wikipedie nebyl „maďarský řezník“ Nikita Sergejevič  Chruščov Ukrajinec, narodil se v Rusku... Ale byl prvním tajemníkem ukrajinské komunistické strany. Dá se říci, že byl jedním z katů lidu, který žije na území dnešní Ukrajiny.

Ukrajinský hladomor se Lvovské oblasti, odkud se rekrutují ti nejhlasitější odpůrci „Moskalů“, vůbec netýkal. Lvovská oblast totiž byla součástí Polska...   Na Jihovýchod Ukrajiny se po hladomoru mnoho Rusů nenastěhovalo, žili tam minimálně od dob Kateřiny Veliké, která porazila Krymské Tatary. Z té doby také pochází název Nové Rusko – Novorossija.  Záporožští kozáci také hovoří rusky, tak jako celý levý břeh Dněpru.

Zato náš starý známý, Leonid Iljič Brežněv ale Ukrajinec, alespoň podle svého rodiště, (Dněprodzeržinsk – dříve Kamenskoje) určitě  byl…

Můj závěr je jednoznačný: každé další „demonstraci“ od tohoto svolavatele se vyhnu. Tam mě už nikdo nedostane!

Autor: Rudolf Šťastný

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?