Banner

Informační válka

Vidíme a slyšíme to neustále kolem sebe, line se to na nás ze všech stran a výjimkou je pouze internet. Ruská anexe Krymu, ruská vojska na Ukrajině, ruská agresivní rozpínavost atd. Pitomci mezi námi, vedení námi všemi věsměs dotovanými celebritami, kteří se mnohdy považují za umělce (a pár z nich má skutečně dobrá umělecká díla za sebou), přičemž jejich politický obzor a informovanost jsou značně limitovány dosahem kavárenských oken a médií hlavního tudíž povoleného proudu, pilně podepisují pod dojmem hrůzy z obrázků ruského vojáčka mířícího na ně tankem s Národním muzeem v pozadí nejrůznější (nebo nejhrůznější?) petice.

Právě jim doporučuji shlédnout níže uvedené video, v němž - kromě jiného - ukrajinská poslankyně Jelena Bondarenková velmi názorně ukazuje, co je informační válka a jaké jsou její prostředky. Snad si mezi kávičkou a moučníčkem najdou 25 minut času. Věřte, nebude to promarněný čas.

Video ovšem neobsahuje pouze jasný rozhovor Jeleny Bondarenkové s novinářkou, ale pojednává rovněž o důležitém brífinku Strelkova, o sankcích a pozici prezidenta Putina a je analýzou současné doby, v níž dominuje informační válka.

 

 

Dopis J. Bonderové uvádím jako bonus:

Bondarenko Jelena Anatoljevna

Přátelé, toto je moje prohlášení!

Prosím vás o maximální možné přeposílání. Kdo máte možnost přeložit jej do jiných jazyků a šířit jej dál, prosím připojte se!

Jmenuji se Jelena Bondarenko a jsem lidová poslankyně za Stranu regionů (Partija regionov), která je vůči dnešní vládě na Ukrajině v opozici. Prohlašuji, že se vláda snížila k přímému vyhrožování fyzickou likvidací opozičním politikům na Ukrajině, k odnětí jejich práva na svobodu slova jako opozici v parlamentu i mimo jeho prostory, a také ke spoluúčasti ve zločinech páchaných nejenom vůči opozičním politikům, ale také vůči jejich dětem.
Neustálé vyhrožování, tichý příkaz nepouštět opozici do vysílání většiny ukrajinských kanálů a cílevědomá štvanice, to jsou již atributy každodenního života opozičního poslance na Ukrajině. Všechny, kteří vyzývají k míru na Ukrajině, vláda ihned nálepkuje jako nepřátele národa, jako tomu bylo například v Německu ve 30. a 40. letech minulého století, nebo v době mccarthismu v USA.
Před několika dny ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov, který je vášnivým přívržencem takzvané „strany války“ na Ukrajině prohlásil následující: „Když se u parlamentární tribuny chystá vystoupit Jelena Bondarenko, ruka prostě sama sahá po pistoli“.
Podtrhuji, toto řekl člověk, který má pověření vykonávat funkci hlavního policisty ve státu. Právě před týdnem mi mluvčí ukrajinského parlamentu Alexandr Turčinov zabránil vystoupit na parlamentární tribuně, jako představitelce opoziční frakce „Strana regionů“. Slovo mi vzal pouze za to, že jsem prohlásila, že „vláda, která posílá armádu bombardovat civilní města je zločinná“. Poté dal shovívavě možnost vystoupit radikálům s výzvou zastřelit opozici.
Se vzpomínkou na to, že ještě na konci minulého roku, když v Kyjevě již řádili extremisté, byl můj automobil ostřelován, a tuto skutečnost jsem oznámila orgánům činným v trestném řízení, vnímám podobné hrozby na mou adresu velice vážně.
Také bych chtěla informovat všechny, kdo to ještě neví, že nynější vláda kryje zločince, kteří se osmělili vztáhnout ruku na syna jiného opozičního politika Vladimira Olejnika. Ruslan Olejnik, který pracuje jako okresní prokurátor, byl zbit přímo na svém pracovišti, v důsledku čehož bylo ohroženo jeho zdraví i život. Místo toho, aby byl vyšetřen tento útok na prokurátora při plnění jeho povinností, aby byla vyšetřena skutečnost nátlaku na opozičního poslance a jeho rodinu, vláda tohoto prokurátora propustila. Od svých kolegů každý týden slyším o případech zbití jejich pomocníků, o prohlídkách v podnicích jejich přívrženců, o hrozbách a také o útocích na jejich život, zdraví a majetek.
Ukrajinský informační prostor je téměř celý chráněn, aby se do něho podobný typ informací nedostal, obyčejní Ukrajinci vůbec netuší, že na Ukrajině je veden zločinný boj s opozicí, že právo na svobodu slova zaručené ústavou je všemožnými způsoby potlačováno. Redakce, které přemůžou svůj strach a pracují poctivě, jsou vystavovány útokům nacionalistických bojůvek a organizátoři a účastníci pogromů na redakce, kteří jsou identifikovatelní podle videí a fotografických materiálů, nejsou voláni k odpovědnosti.
Vyzývám mezinárodní struktury, které prohlašují, že jsou stoupenci demokratických principů, aby nejenom vzaly tyto skutečnosti na vědomí, ale aby se zapojili do boje pro uchování a dodržování demokratických práv a svobod ukrajinských občanů.
Metody ukrajinské junty v boji o moc a přesněji v boji za vybudování diktatury na Ukrajině nemají s pojmem „demokracie“ nic společného.

Nečinnost ze strany mezinárodního společenství ve vztahu k těmto do nebe volajícím skutečnostem bude vypadat jako spoluúčast a mlčenlivý souhlas všech těchto zločinů, ke kterým dnes na Ukrajině dochází.
Svobodný svět ztrácí ještě jednu baštu – Ukrajinu. Všichni, kteří za demokracii, práva a svobody člověka bojují nejen slovy, ale opravdovými skutky mohou společně vykonat mnohé. Vždyť jenom společně můžeme zastavit juntu a bratrovražednou válku na Ukrajině!

S pozdravem
ukrajinská lidová poslankyně Jelena BONDARENKO

Zdroj: http://vk.com/elena_bondarenko_official

Autor: Bohumil Šourek

 

 

 

 

 

Přidat komentář

Komentáře pod články přímo reflektují úroveň pisatelů a provozovatel tohoto webu za ně nemůže být činěn zodpovědným.


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

 
+2 # Ztráta důvěryRudolf Šťastný 2014-09-28 10:40
Nečtu noviny. Nekoukám se na televizní zprávy. Vše co potřebuji vědět, se dozvím od přátel a na pečlivě vytipovaných místech internetu.

Reflex, který jsem si dříve každý týden kupoval a se zaujetím pročítal dnes pravidelně každý čtvrtek zběžně prolistuji.. a odložím zpět na stojan. Pravda, občas bývá zataven v igelitu, ani to mne nepřiměje k tomu, abych si ho koupil.

Když nedávno uveřejnili článek Petra Hájka o lhaní v médiích, (už jsem ho měl dávno přečtený z ProtiProudu), pousmál jsem se pod fousy jak asi už začínají být v Reflexu zoufalí. Uvidíme, třeba si je zase časem začnu kupovat. Musí si ale nejprve znovu získat mou důvěru, že jsou inteligentním časopisem pro inteligentní čtenáře a ne pouhou zbraní v informační válce.

Ztráta důvěry je v každém zaměstnání důvodem k hodinové výpovědi.

Česká televize, Nova, Prima a prakticky všechna tištěná média další ztratily mou důvěru. Dostali ode mne hodinovou výpověď a nikoho z nich už více nezaměstnám. Jsem totiž jeden z 10.000.000 jejich zaměstnavatelů.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 

 


WebArchiv - archiv českého webu


Novinky emailem

Facebook

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Anketa

Nová monarchistická politická strana - co vy na to?